Ortakiai – privaloma kiekvienų namų detalė

Žmonės nuolatos rūpinasi kaip sutaupyti kuo įmanoma daugiau pinigų. Tačiau neretai tas taupymas atsiliepia jų pačių sveikatai. O kai pašlyja sveikata, tada jos gydymo išlaidos dažniausiai būna daug didesnės nei keli sutaupyti eurai. Labai dažnai taupymas pasireiškia žiemą, kai visus ir taip labai apsunkina didžiulės šildymo kainos. Tuomet žmonės siekdami namuose išlaikyti kuo daugiau šilumos, jų tiesiog nevėdina. O tai yra labai prasta priemonė norint sutaupyti. Neretai žmonės, ypatingai butų gyventojai, žiemos metu kambariuose užklijuoja visus langus, orlaides, kai kurie netgi sumąsto uždengti ventiliacijos angas. Tačiau bent jau ortakiai privalo būti atidengti ir tinkamai atlikti savo pareigą – vėdinti orą. Užklijuotos orlaidės butuose taip pat atneša labai daug žalos, nes plastikiniai langai visiškai nepraleidžia oro, jei langai tebėra mediniai tai žala ne tokia didelė. Tačiau ant medinių langų rėmų taip pat kaupiasi drėgmė, pelėsis bei medis pradeda pūti, todėl kad ir kokie langai yra jūsų bute ar name, prie jų privalo būti veikiančios orlaidės, o jei jų nėra privalu kiekvieną dieną bent jau po pusvalandį praverti langus bei gerai išvėdinti patalpas. O tai daryti būtina nes nevėdinamose patalpose kaupiasi drėgnas oras. Jei tuo pačiu metu kambaryje dar ir vyrauja neaukšta temperatūra, tuomet tokia aplinka yra tiesiog tobula terpė kauptis bei daugintis įvairiems mikroorganizmams. Tokios bakterijos nieko nelaukdamos sukels daugybę infekcinių kvėpavimo takų ligų. Todėl vėdinti kambarį, ypač jei jame nuolatos būna maži vaikai, yra būtina.

Netgi jei kambario langai neatsidaro ir prie jų nėra orlaidžių, namuose galima įsirengti vėdinimo sistemą. Namų ūkio prekių parduotuvėse yra parduodami įvairiausi ortakiai, kuriuos nėra sunku įmontuoti namuose. Jei nepasitikite savo jėgomis, tuomet instaliacijos darbus puikiai atliks šios srities profesionalai. Ortakiai palygintinai nėra brangūs žinant tai, kad sveikata yra brangiausias žmogaus turtas, todėl ja pasirūpinti būtina bet kokia kaina. Įmontuoti vėdinimo sistemą namuose, kaip jau minėjau, nėra sudėtinga. Dažniausiai, jei namas turi palėpę, tuomet antrame aukšte būna išvedžiojami vamzdžiai, kurie išsišakoja į kiekvieną kambarį. Galiausiai jie visi sujungti su ilgu vamzdžiu, kuris būna iškištas virš namo stogo. Tokiu būdu gaunasi labai gera oro trauka bei kambariai puikiai vėdinasi.

Taigi, ortakiai yra būtini kiekvienuose namuose. Vėdinamas oras apsaugo nuo įvairių kvėpavimo sutrikimų. Taip pat vėdinamose patalpose lubos, grindys bei visi baldai būna sausi, nepelija. Jei namuose gyvena vaikai, tai žinant tai, kad jie mėgsta žaisti ant grindų bei liestis prie visų daiktų, tinkamai vėdindami kambarį galėsite būti tikri, kad jūsų vaikai namuose bus saugūs bei nesusirgs dėl tinkamai nepasirūpintos kambario priežiūros.