Namų remontas

remontuojame namus Šiuolaikinis gyvenimo būdas lemia, kad didžiąją savo gyvenimo dalį mes praleidžiame uždarose patalpose.  Kaip teigia ekspertai, net 80 proc. laiko, ir daugiau – iki 19 valandų per parą, mes praleidžiame viduje – savo namuose, biuruose, mokymo įstaigose, kur vidaus apdaila jau du tūkstantaisiais buvo laikoma pasenusia, greito maisto restoranuose, prekybos ir pramogų centruose ir kt. Tai daro įtaką mūsų sveikatai, o taip pat ir psichologinei bei emocinei būklei. Todėl tampa labai svarbu pasirūpinti, kad patalpose, kur praleidžiame daugiausiai laiko, būtų sukurtas sveikas mikroklimatas – sienų dangos būtų ekologiškos, neišskirtų kenksmingųjų medžiagų, o spalviniai interjero sprendimai kurtų jaukią atmosferą. Lietuvos prekybos centruose yra gausus pasirinkimas priemonių, skirtų vidaus apdailai. Tai lubų, sienų dažai, parketinės grindų plokštės.

Vienos iš jų – ekologiškos vidaus apdailai skirtos medžio plaušo plokštės, lygios arba imituojančios dailylentes. Medienos plaušo plokštėms sujungti naudodami klijai – natūralus ligninas, o plokščių paviršius nudažytas vandens pagrindo dažais, todėl apkalant sienas ir lubas šiomis plokštėmis  užkertamas kelias asmenų alergijai (naudoti šias plokštes rekomenduoja Norvegijos astmos ir alergijos asociacija). Natūralių medžiagų plokštėse nėra kaupiami elektros krūviai ir dulkės. Šių plokščių sumontavimas, rengiant vidaus apdailą labai paprastas ir neužima daug laiko (gamintojų duomenimis net iki 8 kartų greičiau nei kalant įprastines medžio pluošto dailylentes). Medžio plaušo plokštės yra geros garso izoliuotojos, lengvai valomos.

namu remontasNusibodus vidaus apdailos spalvoms, šias plokštes galima perdažyti norima spalva. Vidaus apdailos plokštes galima montuoti ant lygių sienų arba profilių karkaso ir negaištamas laikas lyginant, gruntuojant ar glaistant sienas. Įmonė, parduodanti šias vidaus apdailos plokštes yra įsikūrusi Norvegijoje. Jos teigimu, šios plokštės vidaus apdailai suteiks išskirtinumo ir modernumo, lyginant su klasikine vidaus apdaila, kai sienos yra dažomos įprastais dažais. Šios plokštės yra iš natūralių medžiagų ir tiks asmenims, sergantiems lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis ar turinčiais alergiją dulkių erkutėms. Tai paprastas sprendimas, siekiantiems sutaupyti laiko ir pinigų. Norint pakeisti vidaus apdailą ar įsirengti patalpas, nereikės kviesti profesionalaus plokščių montuotojo ir mokėti už paslaugą – jas lengva susimontuoti pačiam. O norint atnaujinti vidaus apdailą, nusibodus spalvai nereikės montuoti naujų plokščių – tereiks perdažyti esamas plokštes.