Automobilių dažymas ir poliravimas

golf perdazymasVairuojame senus automobilius. Ne visi, bet didžioj dalis tautiečių. O pasirodyti mes mėgstame – turime gražiai atrodyti, gražiai rengtis, tad ir automobiliams reikalavimus keliame nemažus. Dėl to automobilių kėbulus stengiamės atnaujinti. Dažniausiai taikomas kėbulo dažymas arba poliravimas. Kėbulo poliravimas taikomas kai kėbulas būna išblukęs arba subraižytas. Poliravimas reiškia viršutinės dažų dangos nušveitimą ir išlyginimą. Kėbulo poliravimą automobilių pardavėjai naudoja užmaskuoti ir automobilio dažymui. Tokia jau praktika, kad kėbulo poliravimas slepia kėbulo dažymą, o kėbulo dažymas slepia rimtesnį automobilio kėbulo remontą. O tai dažniausiai reiškia, kad automobilis buvo papuolęs į avariją ir toliau jį naudoti nesaugu. Apskritai daužtų automobilių reikia vengti, nes jie bus nebesaugūs kitų avarijų metų, be to jų kėbulas greičiau pasidengs rūdimis.
Jei norite daugiau informacijos apie kėbulo poliravimą užsukite čia.

Tačiau grįžkime prie esmės. Jei automobilio kėbulo defektai didesni ir jų nepavyks nupoliruoti, tada reikalingas dažymas ir kėbulo lyginimas. Kėbulas lyginimas dviem būdais. Vienas būdas – tai meninis lyginimas, kurio pagalba, atliekamas išvakuumavimas ir duobutės išstumiamos bei išvakuumuojamos. Jei dažų danga nebūna pažeista tada apskritai užtenka tokio išlyginimo būdo. Jei dažų danga pažeista tada jau teks išlyginti ir nudažyti. Pasitaiko tokių pažeidimų kai neberealu sutvarkyti lygiai. Pavyzdžiui kai pradurta kiaurai. Tada reikalingas glaistymas. Automobilio kėbulas išlyginamas glaistu, o vėliau lyginimas. Na ir paskui atliekamas kėbulo poliravimas, tam, kad visas kėbulas būtų vienodas ir lygus.

Kėbulo poliravimas gali būti atliekamas tiek paprastai tiek profesionaliai. Skirtumas toks, kad profesionaliai atliekant kėbulo poliravimą jis būna ilgalaikis, o kėbulą poliruojant pačiam rezultatas būna trumpalaikis. Bet trumpame periode rezultatas lieka toks pats – mašinos kėbulas vientisas, blizgus. Profesionalų ir primityvų poliravimą skiria naudojami įrankiai ir naudojamos medžiagos. Bet nepulkite patys naudoti profesionalių medžiagų, nes jų cheminės savybės daug stipresnės ir dėl to galite nušveisti dažų dangą taip, kad automobilį teks visiškai pilnai perdažyti.

Profesionalus poliravimas kainuoja apie du-tris šimtus litų. O pats automobilį nusipoliruoti galite poliroliui išleidę vos dvidešimt ar trisdešimt litų. Tad rekomenduoju visiems pabandyti tai padaryti patiems, o po to užsakyti paslaugą, kad galėtumėte palyginti paslaugų kokybę.